Tunele

 

Systemy uprawowe do pomidorów, ogórków, papryki itp.

System rynien uprawowych wykorzystywanych przy uprawie roślin takich jak pomidory, ogórki czy papryka opiera się o podobne zasady działania jak rynny stosowane przy uprawie truskawek.

 Zadaniem rynny, która w tym przypadku ma zupełnie inny kształt ( ze względu na inny rodzaj mat stosowanych podczas uprawy) jest odprowadzenie nadmiaru pożywki oraz zapewnienie komfortu podczas prowadzenia prac związanych z obsługą roślin. Znaczącą zaletą wykorzystania rynien uprawowych jest sposób ich montażu który opiera się w głównej mierze o system linek, haków oraz specjalistycznych zawiesi i podstawek. Dzięki takiemu rozwiązaniu w znaczący sposób usprawnia się również prace związane z obsługą szklarni na przykład podczas sprzątania i odkażania szklarni po sezonie. Ponieważ rynny podwieszone są na konstrukcji szklarni (najczęściej na kratownicy) wymiana folii znajdującej się na ziemi odbywa się dużo szybciej i wymaga zaangażowania mniejszej ilości osób co wpływa na redukcję kosztów prowadzenia uprawy.

  • Rynna uprawowa wykonana ze stali cynkowanej dwukrotnie powlekanej farbą polyuretanową i polyestrową ( 5 lat gwarancji)
  • Zaślepki na rynnę oraz zbiorniczki na pożywkę umożliwiające odprowadzenie przelewu.
  • Elementy umożliwiające montaż rynny w szklarni lub tunelu (haki pod rynnę, V-linki, linki mocowane na kratownicy, śruby rzymskie, spinki do rynien), dodatkowo jeżeli istnieje taka potrzeba firma oferuje specjalne podstawki umożliwiające podparcie rynny od spodu.
  • Pełne wyposażenie umożliwiające podwiązywanie krzaków np. pomidora (zakręty, haczyki itp.).
  • System łańcuszków i haczyków pozwalający na podwieszenie rury wegetacyjnej i swobodną regulację wysokości jej podwieszenia.
  • Profesjonalny system nawodnienia składający się z podzespołów najwyższej jakości umożliwiający dostarczanie roślinom odpowiednio przygotowanej pożywki.

Akcesoria systemów uprawowych, sadzonki i maty.

Oprócz kompletnych systemów rynien uprawowych, systemu nawodnienia dedykowanego do uprawy w rynnach firma StanFlex dostarczy Państwu: Poszczególne elementy z których składają się oferowane przez nas systemy rynnowe. Doskonałej jakości sadzonki truskawki wyprodukowane przez czołowych europejskich producentów w bardzo konkurencyjnych cenach Maty do rynien uprawowych z różnego rodzaju podłożami, kokos, perlit itp.

Translate »